Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Güncel Spor Dünya Eğitim Sağlık Kultur-Sanat Yemek/Kadin
Eylül ayında en çok bunları konuştuk
Eylül ayında en çok bunları konuştuk
Konutlarda 1 kWh elektrik için 139,1 kuruş ödendi
Konutlarda 1 kWh elektrik için 139,1 kuruş ödendi
Kur korumalı mevduatta süre uzatıldı
Kur korumalı mevduatta süre uzatıldı
İsrafa karşı “Bayat ekmek yemekleri” kampanyası başlatıldı
İsrafa karşı “Bayat ekmek yemekleri” kampanyası başlatıldı
Masa başı çalışanlara spor uyarısı!
Masa başı çalışanlara spor uyarısı!
HABERLER>YEREL
28 Temmuz 2022 Perşembe - 17:29

AK Parti Selçuklu, STK'larla bir araya geldi

AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı Konya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’nın da katıldığı toplantıda ülke ve Konya’ya dair konular istişare edildi.

AK Parti Selçuklu, STK larla bir araya geldi

AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde  sivil toplum kuruluşlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’nın yanı sıra, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Orhan Erdem, Hacı Ahmet Özdemir, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkan Vekili Ziya Ercan,  AK Parti il ve ilçe teşkilat üyeleri,  Sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Özer: “Bizi biz yapan değerlerimize daha çok sahip çıkmalıyız”

Açılış konuşmasını  yapan AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer: “Sivil toplum kuruluşları  toplum yararını gözeten gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş insanların oluşturduğu ve kendi alanlarında faaliyet gösteren yerel örgütlenmelerdir. Yine benzer şekilde siyasi partiler de gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş insanlardan oluşan ekonomik sosyal dahası  toplumla ilgili hemen her alanda belirlenmiş programlarla milletin desteğini almak suretiyle devleti yönetmeye talip olan veya yöneten yasal teşkilatlanmalardır. Biz AK Parti ailesi olarak 20 yılı aşkın bir süredir sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin desteğine mazharız.  Amacımız tarihin bizlere yüklemiş olduğu sorumluluğun bilinciyle milli ve manevi değerlerimizi muhafaza etmek ekonomik olarak da güçlü ve tam bağımsız bir Türkiye tahsis etmek dolayısıyla kültür emperyalizminin özellikle sosyal medya vasıtasıyla toplumları dizayn ettiği bu günlerde bizi biz yapan milli ve  manevi hassasiyetlerimizi ancak birlikte ve topyekün mücadele ederek ihya edebileceğimiz hakikatiyle karşı karşıyayız bu duygu ve düşüncelerle bugün burada ekonomi ve meslek odası STK dışındaki sivil toplum kuruluşlarımız olan sizlerle bir aradayız.” Şeklinde konuştu.

Selçuklu Belediye Başkanı Pekyatırmacı: “Şehrimize hizmet noktasında STK’larla iş birliği halindeyiz”

Sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içersinde çalıştıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; " Biz de yerel yönetim olarak, Selçuklu Belediyesi olarak hem temel belediyecilik hizmetleri noktasında üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmanın çabası, gayreti içerisindeyiz hem de toplumumuzun tüm ihtiyaçlarını gözeterek eğitimden sağlığa, spora, kültüre, emniyete varıncaya kadar toplumumuzun tüm ihtiyaçlarını gözeterek kurumlarımızla hem başta büyükşehir belediyemiz olmak üzere yerel yönetimlerimizle hem sivil toplum örgütlerimizle hem odalarımızla, siyasi kuruluşlarımızla birlikte kol kola bütün ihtiyaçların karşılanması noktasında elimizden gelen ne varsa gayret etmeye, çaba sarf etmeye devam ediyoruz. Sizlerle de farklı zamanlarda süreçler içerisinde birlikte oluyoruz ve yine sivil toplumumuzun Konya'mızda yaptığı çalışmalara hem mevzuat ölçeğinde hem de imkanlarımız ölçeğinde katkı sunmaya çalışıyoruz. Hedefimiz Konya'mız da en iyi hizmeti verebilmek, insanımıza layık olduğu değeri verebilmek ve onları da en iyi şekilde şehrimizde standardımızı yükseltecek şekilde onlara hizmet etmek. Bu noktada biz her zaman sivil toplum örgütlerimizle, derneklerimizle vakıflarımızla işbirliği yapmaya ve birlikte katkı sunmaya hazır olduğumuzu bir kez daha buradan da ifade etmek istiyorum. “ dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Erdem: “Türkiye’yi çok daha güzel günler bekliyor”

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem de konuşmasında “Konya sivil toplum örgütleri Türkiye'ye örnek sivil toplum kuruluşları ve her birinizle gurur duyuyoruz birlikte hareket ederek ayrı bir önem ve duruş sergiliyorsunuz. 2002 yılına kadar devlet pek çok kesimle kavgalıydı. Ülkemizde bir dönem sağcı solcu ayrılır bir dönem muhafazakarlar, başörtülüler ayrılır.  Her zaman bir kesime karşı kavgalı bir devletten bugün her şeyin yerine oturduğu veya birçok şeyin yerine oturduğu hepimizin arzu ettiği işlerin Türkiye'ye İslam ülkelerine yakışır bir hale geldiğini sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde görüyoruz. Bunun son örneklerinden bir tanesi de pandemi içerisinde Ayasofya olmuştur. Hepimizin  gurur duyduğu böyle olmalıydı dediğimiz bir iklim'e doğru ulaştık. Sizlerin toplum içersinde insanları birbirine düşüreceği ayrımcılıkların önüne geçme adına açacağınız alan çok önemli.  Gerçekten ülkede gelinen  noktada 2023 ile birlikte inşallah çok daha ileri adımların atılacağı ülke ve coğrafya olacağı hissediliyor. İnsanları birbirine düşürecek oluşumları engellemek gerekiyor halkımızın sağ duyusuna inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Konya Milletvekili Özdemir: “Bu günlere gelene kadar çok önemli sınavlardan geçtik”

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir Türkiye’nin bugünlere gelene kadar çok zor süreçlerden geçtiğine vurgu yaparak: “ Ülkemiz çeyrek asır önce katsayı problemi gibi, başörtüsü gibi birçok sorunla uğraştığı dönemlerden çok şükür böyle güzel günlere kavuştu o yılları hatırlamak bile acı veriyor. Bu güzel ve kıymetini bilmemiz gereken zamanlara kolay gelmedik çok ciddi sınavlar vererek ve bedeller ödeyerek geldik. Eğitimde de siyasette de,günlük yaşamda da ülkemiz çok şükür çok önemli mesafeler kat etti.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Sorgun: “ Biz kimsenin arka bahçesi değiliz”

AK Parti Konya Milletvekili Sorgun da konuşmasında : “Biz kimsenin arka bahçesi değiliz. Zaten öyle olsa sivil toplum kuruluşu olmaz bizim gençlik kollarımız, kadın kollarımız var  deyim yerindeyse yan kuruluşlarımız var. Ama sivil toplum kuruluşlarıyla siyasetin hassas ilişkisi şurada her ikisi de gönüllülük adına çalışır veya çalışması gerekir ki aslolan budur. Siyaset müspet bir iklim oluşturmalı sivil toplum da bunun herkesin kendi özelinde hizmete çevirmeli bunun böyle olduğuna inanıyoruz. Gerçekten her alanda olduğu gibi sivil toplum dinamiği olarak Türkiye’ye örnek. Toplumda önemli bir köprü vazifesi gören sivil toplum örgütlerimiz hakiki manada dünyanın her yerinde mazlumların imdadına yetişiyor, koşuyor ve Konya’da da manevi iklimin bozulmaması adına önemli çalışmalar yapıyor” cümlelerine yer verdi.

AK Parti Konya İl Başkanı Angı: “ Gönüllerdeki merhamet iklimini güçlendirmemiz lazım”

Konya'nın gönül şehri olduğunu ifade eden Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı konuşmasında şu sözlere yer verdi; "Bugün Selçuklu İlçe Başkanımızın bu organizasyonunda birlikteyiz, ben şahsında tüm emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Konya gönül şehri. Bu şehirdeki tüm kurum kuruluşlarımız ister resmi tarafı olsun ister gönüllü tarafı olsun bu ülkenin değerleri için mücadele eden kurumlarımız bu güne kadar pek çok güzel örnek işlere imza atıldı. Allah hepinizden razı olsun. Gençliğin savrulması, insanlarımızın değişim dönüşümü gönüllerdeki merhamet iklimini daha güçlendirmemiz kanaatindeyim.”dedi.

 

STK Platformu Başkan Vekili Ercan: “Konya, STK’lar ile Türkiye’ye örnek oluyor”

Yapılan çalışmaların tüm ülkeye ve şehre hayırlar getirmesi temennisiyle sözlerine başlayan  Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına söz alan Başkan Vekili Ziya Ercan: “Konyamız STK cenneti elhamdülillah bizler Konya’da 200’ün üzerinde kuruluşlarıyla birlikte bir platform oluşturduk ve tüm  Türkiye’ye örneklik teşkil etti. Ufuk Turları ile de yeni ufuklar yeni çalışmalar adına faaliyetlerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta: “ İnsani yardımda ülkemizin birinciliği yine tescillendi”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta sivil toplum kuruluşlarının insan yetiştirmekte çok önemli bir konumda olduğuna vurgu yaparak: “Çağımızın bir hastalığı haline geldi insanlık diye bir şey icad ettik sanki farzı ayından çıktık farzı kifaye gibi insanlık adına ufak tefek  bir şey yapınca hepimiz bir insan için bir şey yapmışçasına biraz vicdanlarımız rahatlatarak sorumluluklarımızı hafifletmişiz gibi hissediyoruz. İnsanlık için değil insan için çalışmalıyız her bir insan için çalışmalıyız diye düşünüyorum. Bu noktada en güzel örnekleri sizler Konyamızın sivil toplum kuruluşları,vakıf insanlarımız yerine getiriyorsunuz. Biz her bulunduğumuz ortamda Konyamızın sivil toplum kuruluşlarının ne kadar başarılı olduğunu büyük bir gururla söylüyoruz. Bu vesile ile size teşekkür ediyor ve sizi tebrik ediyorum.  Buraya  gelmeden önce Suriyeli mülteci kardeşlerimizin temsilcilerinin olduğu dar kapsamlı bir istişare toplantısına katıldım  şunu gördüm onlar da büyük ve çaba ve emek içersindeler ve bu ülkede iyi işler yapmak için çabalıyorlar. Temel hedefimiz insana değer vermek ve  insana tek tek ulaşarak ve  tek tek çözüm üreterek başarıya ulaşmak ancak bu şekilde başarıya ulaşabiliriz diye düşünüyorum. Yoksa insanlık adına baktığımızda Avrupa’da 50 tane mülteci alıyor insanlık adına büyük iş yapıyormuşçasına bunun reklamlarını yapıyorlar. Sarışın mavi gözlü açık tenli insanları alarak biz mültecilere bakıyoruz diye reklamlarını yapıyorlar İş reklama dökülünce onlar önde gibi gözüküyorlar. Ama Türkiye insani yardım noktasında dünyada birinci ülke olarak tescilini aldı. Bunda sadece devlet olarak değil sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ettiğimiz için biz bu insani yardım noktasında birinci olduğumuzu gönül rahatlığıyla söylüyoruz. Burada sivil toplum kuruluşlarının çok ciddi katkılarının olduğunun farkındayız.” dedi.  

Toplantı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de söz almasının ardından sona erdi.

 
Şahin, Fransızca fıkralarını Pinterest'te yayınlamaya başladı
 
Pençe-Kilit Operasyonu'ndan acı haber
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Şahin, Fransızca fıkralarını Pinterest'te yayınlamaya başladı
Tarih boyunca insanları güldüren, güldürürken de düşündüren yazı dizeleri ...
"Çiftçiyi, sanayiciyi, çalışanı destekleyerek bu günleri aşacağız"
Yoğun bir tempoda devam eden ‘Bizim Meram Buluşmaları’nda Başkan Mustafa ...
Belediye personeline madde bağımlılığıyla mücadele semineri
İçişleri Bakanlığı’nın gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek ...
 
Konya Çocuk Film Günleri başlıyor
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek Konya ...
YTB Akademi öğrencileri Seydişehir ve Beyşehir’de
YTB Uluslararası Öğrenci Akademisi’nde eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin ...
Yunak’ta yatırımlar hız kesmiyor
Yunak Belediyesi, 2022 yatırım programı kapsamında ilçe genelinde yol ...
 
Konya'daki seyahat acentaları 20 günlük umre programı düzenleyecek
Türkiye Sehayat Acentaları Birliği(TÜRSAB) Konya Bölge Temsil Kurulu(B.T.K.) ...
Sille müzelerine yoğun ilgi
Selçuklu, kültürel hazinesini tanıtmaya devam ediyor. Selçuklu Belediyesi ...
Hasan Kılca sanayi esnafıyla biraraya geldi
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, MARSAN Sanayi Sitesi’nde Konya Büyükşehir ...
 
YAZARLAR
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
KADINLARIMIZ (276. Bölüm)
Süleyman Göksu
Süleyman Göksu
Sahih ve Makbul İman
Mustafa Yolcu
Mustafa Yolcu
İSKİLİP’TE PAZAR (ÇARŞAMBA) GÜNÜ
Ahmet Anıl Yılmaz
Ahmet Anıl Yılmaz
TÜKETİCİ KÖŞESİ
Ayşe Konakcı
Ayşe Konakcı
ZÜLFÜ LİVANELİ VE BEN !
Mustafa Çağlayan
Mustafa Çağlayan
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA ANADOLU TELGRAF
FACEBOOK'TA ANADOLU TELGRAF
ARŞİV
SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 05:02   İkindi 16:10
Güneş 06:38   Akşam 18:42
Öğle 12:50   Yatsı 20:06
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Güncel Spor Dünya Eğitim Sağlık Kultur-Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri