Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Güncel Spor Dünya Eğitim Sağlık Kultur-Sanat Yemek/Kadin
YouTube Premium'un Türkiye'deki üyelik ücretlerine zam
YouTube Premium'un Türkiye'deki üyelik ücretlerine zam
BBP’den Konya Muhtarlar Derneği’ne ziyaret
BBP’den Konya Muhtarlar Derneği’ne ziyaret
Dünya Gençler Kick Boks şampiyonundan Başkan Badem’i ziyaret
Dünya Gençler Kick Boks şampiyonundan Başkan Badem’i ziyaret
Bisvolu bisikletçiler Selçuklu belediyesi için ter dökecek
Bisvolu bisikletçiler Selçuklu belediyesi için ter dökecek
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yıllık yüzde 117,04 arttı
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yıllık yüzde 117,04 arttı
HABERLER>YEREL
6 Ekim 2022 Perşembe - 14:59

Selçuklu Belediyesi araç filosu güçlendi

Selçuklu Belediyesi ilçe sakinlerine daha kaliteli hizmet vermek amacıyla araç filosunu genişletti. Muhtelif amaçlarda kullanılacak olan 94 araç törenle göreve başladı.

Selçuklu Belediyesi araç filosu güçlendi

Konya’nın en yoğun nüfusuna sahip ilçesi olan Selçuklu’da her alanda hizmet ve yatırımlarına devam eden Selçuklu Belediyesi ilçe sakinlerinin konforunu arttırmak adına sahada faaliyet gösteren araçlarına 94 adet daha ekledi. Yeni araçlar düzenlenen tanıtım töreniyle hizmete girdi.

 

Selçuklu Belediyesi Uluslararası Kapalı Spor Salonu ve Konyaspor stadının bulunduğu otopark alanında gerçekleşen araç tanıtım törenine, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Kemal Dığrak, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

 

Başkan Pekyatırmacı,“ 94 yeni aracı hizmet filomuza kazandırdık”

 

Belediyeciliğin gönül işi, aşk işi olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“ Bizler de gönül belediyeciliği ilkesiyle çıktığımız bu yolda 700 bine yakın hemşehrimize hizmet verebilmek için gece gündüz demeden, bahanelere sığınmadan, yılmadan ve yorulmadan işimizi aşkla yapıyoruz. Selçuklumuza ve Konyamıza hizmette, durmak yok yola devam diyoruz. Tabi bu hizmetlerimizi en iyi ve en hızlı şekilde yerine getirebilmek için araç filomuzu da sürekli güçlendirmemiz, en son teknoloji ekipmanlara sahip olmamız gerekiyor. Bu doğrultuda 17 adedi iş makinesi olmak üzere toplam 94 aracı belediyemizin bünyesine kazandırdık. Yeni araçlarımızla birlikte belediyemizin sahip olduğu araç sayısı 346’ya yükselmiş oldu. Ben alımını gerçekleştirdiğimiz 94 aracımızın belediyemize ve Selçuklumuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Rabbim bu araçlarımızla birlikte Selçuklumuza ve hemşehrilerimize en güzel projeleri, en güzel hizmetleri gerçekleştirmeyi bizlere nasip etsin inşallah.” dedi.

 

“Dışarıdan hizmet aldığımız araç sayısını azaltıyoruz”

 

Yeni hizmet araçlarının görev dağılımlarıyla ilgili bilgiler paylaşan Başkan Pekyatırmacı, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün bünyesine kazandırdığımız araçlar; 9 adet kamyon, 17 adet kamyonet, 5 adet traktör, 1 adet lastik tekerlekli yükleyici, 6 adet inşaat ve kazı makinesi, 2 adet mini inşaat ve kazı makinesi, 2 adet motosiklet, Fen İşleri Müdürlüğümüzün bünyesine kazandırdığımız araçlar; 1 adet inşaat ve kazı makinesi, 1 adet kazıcı yükleyici, 1 adet toprak silindiri, 1 adet çift tamburlu tandem silindir, 2 adet lastik tekerlekli yükleyici, 1 adet kamyon, 3 adet kamyonet, Çevre Koruma ve Kontrol

Müdürlüğümüzün bünyesine kazandırdığımız araçlar; 5 adet çöp kamyonu, 5 adet kamyon, 3 adet kamyonet, 1 adet inşaat ve kazı makinesi, Tesisler Müdürlüğümüzün bünyesine kazandırdığımız

araçlar; 5 adet kamyon, 9 adet kamyonet, 1 adet kazıcı yükleyici, Zabıta Müdürlüğümüzün bünyesine kazandırdığımız araçlar; 3 adet otomobil, 5 adet kamyonet, Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün

bünyesine kazandırdığımız araçlar; 3 adet kamyonet, Kültür İşleri Müdürlüğümüzün bünyesine kazandırdığımız araç sayısı ise 1 adet kamyonet şeklinde oldu. Bu araçlarımızın belediyemize toplam maliyeti ise 59 milyon 26 bin 346 Türk Lirası. Yeni araçlarımız yaklaşık 5 yıl gibi bir sürede kendilerini amorti edecekler ve maliyetlerini karşılamış olacaklar. Diğer taraftan bünyemize kattığımız yeni araçlarımızla birlikte dışarıdan hizmet aldığımız araç sayısını aynı orantıda azaltmış oluyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde belediyemizin ihtiyaç duyduğu araçların tamamını bünyemizde bulundurmuş olacağız. Ben alımını gerçekleştirdiğimiz 94 aracımızın tekrardan belediyemize ve Selçuklumuza hayırlı olmasını diliyorum. Programımıza teşriflerinizden ötürü siz değerli misafirlerimize ve protokolümüze teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

 

“Tüm mesai arkadaşlarıma gayretleri nedeniyle teşekkür ediyorum”

 

Başkan Pekyatırmacı konuşmasını,“ Bu arada tabii bu kadar araç, ekipman alıyoruz. Araç filomuzu güçlendiriyoruz ve Konya’mıza dışarıdan gelenler her zaman bize Konya çok güzel, çok temiz, çok düzenli, Konya'da şehircilik çok güzel yapılıyor diyorlar. Yollarımızın, parklarımızın çok güzel olduğunu söylüyorlar. Bunu hem Konya'ya gelenler söylüyor hem de Konya dışına çıktığımız zaman görüştüğümüz daha önce Konya'ya gelmiş olan kişiler söylüyorlar. Burada bu işlerin yapılmasında araç ve gereçler tabii ki önemli ama ben özellikle bu konuda görev alan, emek veren buradaki kardeşlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum. Buradaki çalışan iş arkadaşlarıma özellikle teşekkür etmek istiyorum. Hakikaten onlar canla başla çalışıyorlar. Gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden bu işleri yürütüyorlar. Onun için burada hepsi bulunmuyor ama burada bulunan arkadaşlarımın şahsında tüm ekip arkadaşlarıma bütün çalışanlarımıza, müdürlerimize ve başkan yardımcılarımıza gayretlerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” Diye tamamladı.

 

MHP Selçuklu İlçe Başkanı Dığrak,“Gönül belediyeciliğinin en güzel örnekleri Konya’da yaşanıyor”

 

Selçuklu Belediyesi bünyesinde araç filosuna katılan 94 aracın mahallelere daha güzel, daha iyi hizmetler vermesi temennisinde bulunan MHP Selçuklu İlçe Başkanı Dığrak,“Şunu belirtmek istiyorum ki gönül belediyeciliği Türkiye’nin her yerinde yaşanıyor ama Konya'mızda daha iyi yaşanıyor. Selçuklumuzun bu tür güzel işlerle hizmet anlamında daha iyiye gideceğini düşünüyorum.” dedi.

 

AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Özer,“ Selçuklu, belediyecilikte  Konya'nın lokomotifi olmaya  devam ediyor”

 

Selçuklu'nun belediyecilikte hizmet standardını yükseltmeye devam ettiğini ifade eden AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, “Geçtiğimiz günlerde Yazır Mahallemizde çok güzel bir kapalı pazar yeri açılışını yine hep birlikte gerçekleştirmiştik. Bugün de yine Selçuklu'muzun standardını yükseltecek olan hizmet araçlarının faaliyete geçişini hep birlikte inşallah burada gerçekleştiriyoruz. Tabii Konya'da belediyecilik standartları artık Türkiye'de belirleyici olmaya başladı. Doğal olarak Konya'nın en büyük ilçesi olan Selçuklu, Konya'nın lokomotif belediyeciliğine devam ediyor. Selçuklu Belediyesi'nde hizmet için bir gerekçeye gerek yok. İnsanın olduğu, insanın ihtiyaç duyduğu her alanda belediyemizi görmeniz belediyemizi orada görmeniz mümkün. Sağlıkla ilgili bir alanda ihtiyaç olduğunda sağlık merkezleri, sporla ilgili bir ihtiyaç olduğunda gençlerimize ve okullarımıza spor tesisleri, Diyanet'le ilgili bir alanda ihtiyaç olduğunda külliye olarak insanlarımıza  hizmet sunabiliyoruz. Dolayısıyla Selçuklu'da belediyeciliğin bir hizmet tanımı yok. İnsanın olduğu, insanın ihtiyacının olduğu her alanda Selçuklu'muzu, Konya'mızı, belediyelerimizi hep birlikte görmeye devam ediyoruz. Tabii tüm bunlar yapılırken her şey bitmiş değil. İnsanın olduğu, zaman değiştiği her yerde insanların ihtiyaçlarda muhakkak ki değişecek. Konya'da ve Selçuklumuzda  Türkiye'nin en örnek belediyecilik anlayışını sergilediğimizi söyleyebiliriz. 20 yıllık AK Parti belediyeciliğinin de merkezinde çalışmak, gayret etmek ve insana hizmet etmek vardır. Bu işlerin  arkasında büyük emek, büyük gayretler var. Bu noktada başta çok kıymetli belediye personelimize, çalışanlarımıza, meclis üyelerimize, teşkilatlarımıza bu işin içerisinde olan herkese ve Selçuklu Belediye Başkanımıza bu hizmetlerin tamamı için ve bugünkü açılış için teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.” Diye konuştu.

 

Selçuklu Kaymakamı Tortop, “Selçuklu Belediyemiz gelişen ve güçlenen yapısı ile çok başarılı ve örnek çalışmalara imza atıyor”

 

Yeni hizmet araçlarının Selçuklu’ya hayırlı olmasını dileyen Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, “Tabii bu araçlarla hemşehrilerimize daha kaliteli, daha iyi hizmet sunmak ve insanlarımızın

beklentilerini, dileklerini, arzularını, isteklerini daha bir üst seviyeden karşılamak mümkün olacak. Selçuklu Belediyemiz gelişen ve güçlenen yapısı ile çok başarılı ve örnek çalışmalara imza atıyor. Biz

de keyifle kendilerini takip ediyoruz. İki gün önce Yazır Mahallemizde vatandaşlarımızın da gerçekten çok memnun olduğu bir kapalı pazar yerinin hizmete alınması merasimine katıldık ve büyük de mutluluk duyduk açıkçası. Tabii hepinizin bildiği gibi bir atasözümüz var. Alet işler el övünür diye. Tabiata karşı sadece el emeğiyle mücadele edip, tabiatın hükmünü, gücünü alt etmek ve hizmet üretmek zor. Dolayısıyla bilimin fennin,  teknolojinin insanlara kazandırdığı iş makinelerinin emeklerinden de faydalanmak hizmet kalitesinin en üst noktaya inşallah çıkaracak. Bu araçlar yetenekli operatörümüzün ve şoförlerimizin elinde dile gelecek. Ben onların da kazasız belasız bir şekilde bu araçları kullanarak vatandaşlarımıza hizmet etmesini temenni ediyorum. Hizmete alınan araçlarımızın Konya'mıza, Selçuklu'muza vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize çok değerli hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Bu hizmetleri ortaya koyan sayın Selçuklu Belediye Başkanımıza, belediyemizin değerli temsilcilerine, görevlilerine vatandaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum. Sizleri saygı ile sevgi ile selamlıyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı hizmete giren araçlardan bir tanesini kullandı. Sonrasında protokol üyeleri tüm araçları görev yerlerine uğurladı.

 
1915 Çanakkale Tır'ı Konya'da
 
Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
1915 Çanakkale Tır'ı Konya'da
Kısa Adı JANVAK olan Jandarma Mensupları şehir ve gazi aileleri vakfı ...
Karatay Gençlik, Eğitim ve Spor Merkezi'nin temeli atıldı
Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak Karatay Gençlik, Eğitim ...
Konya Büyükşehir'den Kadınhanı'na 51,6 km daha mahalle yolu
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçeleri ve mahalleleri ...
 
Ekolojik Okuryazarlık ve İklim Haberciliği Eğitimi başvuruları başlıyor
"Bir Buçuk Derece" Ekolojik Okuryazarlık ve İklim Haberciliği Eğitimi ...
Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Konya’da
Cuma Günü Konya'ya gelecek olan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Altay'a “Gençlik Projeleri” ödülü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı ...
 
Büyükşehir'den “Biz Bize Fest’22 Hoş Geldin” etkinliği
Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından şehre yeni gelen ...
"İşyeri kiralarına da yüzde 25 zam sınırı getirilmeli"
Saadet Partisi Meram İlçe Teşkilatı, mahalle esnaflarıyla buluşmalara devam ediyor.
Konya Büyükşehir’e Tarihi Kentler Birliği’nden “Süreklilik” ödülü
Konya’nın tarihine sahip çıkan Konya Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler ...
 
YAZARLAR
Süleyman Göksu
Süleyman Göksu
Allah tertemiz olanları sever
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
KADINLARIMIZ (278. Bölüm)
Mustafa Yolcu
Mustafa Yolcu
İSKİLİP'TE BİR KÖŞE BAŞI DÜKKÂNI
Ahmet Anıl Yılmaz
Ahmet Anıl Yılmaz
TÜKETİCİ KÖŞESİ
Ayşe Konakcı
Ayşe Konakcı
ZÜLFÜ LİVANELİ VE BEN !
Mustafa Çağlayan
Mustafa Çağlayan
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA ANADOLU TELGRAF
FACEBOOK'TA ANADOLU TELGRAF
ARŞİV
SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 05:00   İkindi 16:37
Güneş 06:37   Akşam 19:15
Öğle 13:06   Yatsı 20:42
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Güncel Spor Dünya Eğitim Sağlık Kultur-Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri